O škole Novinky Fotoalbum Kontakt Dokumenty ZŠ Ochrana osobných údajov Elektronická prihláška

Vitajte na stránke našej školy

Štúrov a Dubčekov rétorický Uhrovec

Štúrov a Dubčekov rétorický Uhrovec – výsledky školského kola:

1. kategória, žiaci 4. - 6. ročníka, zapojilo sa spolu 12 žiakov, umiestnenie:

1. miesto: Amy Furdanová zo 6.B

2. miesto: Ema Kulichová zo 6.B

3. miesto: Liliana  Rychtarechová zo 6.A

2. kategória, žiaci 7. - 9. ročníka, zapojilo sa spolu 6 žiakov, umiestnenie:

Slovenčina chutí sladko

O tom, že slovenčina chutí sladko, by vedeli rozprávať žiaci zo 6.B triedy.

Na hodine slovenského jazyka sa učili, ako písať dynamický opis. A keďže jeho súčasťou je aj recept na nejaký dobrý koláčik, šikovní šiestaci spojili teóriu s praxou... A ako to dopadlo? Všetci žiaci pochopili základy písania dynamického opisu a ešte si aj výborne pomaškrtili. No nie je slovenčina úžasná?

Anglický týždeň piatakov

V dňoch 3. - 5. apríla sa na našej škole uskutočnil kurz anglického jazyka TALK - TALK, ktorý bol organizovaný pre žiakov 5. ročníka. Naši žiaci strávili tri vyučovacie dni s rodeným anglicky hovoriacim lektorom Williamom. Boli to dni plné zábavy, hier a intenzívnej komunikácie v angličtine.

Elektronická prihláška k zápisu

Prihlášku dieťaťa do 1. ročníka ZŠ môžete vyplniť aj elektronicky, následne si ju vytlačiť, podpísať a priniesť na zápis s ostatnými potrebnými záležitosťami.

Úspechy v okresnom kole súťaže Hviezdoslavov Kubín

Dňa 4.4.2024 sa konalo v rodisku Jána Smreka v obci Melčice - Lieskové okresné kolo 70. ročníka celoslovenskej recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. Naši žiaci opäť zaujali porotu a získali nasledujúce ocenenia:

Helenka Gieciová (2.A ) získala vo svojej kategórii 1. miesto a bude náš okres reprezentovať v krajskom kole, Katka Vašková (6.B) získala 2. miesto a taktiež sa predstaví v krajskom kole. Tobias Kovalíček (7.B) získal 3. miesto

Materská škola
8. 4. 2024

Aktualizovali sme modul Materská škola

Veľkonočné aktivity

Žiaci sa na tohtoročné veľkonočné sviatky naladili už popredu. Šikovné piatačky si na hodine technickej výchovy vyrobili svoje vlastné maľované vajíčka. Nezaostávali ani chlapci, ktorí si však pre zmenu vyrobili z prútov korbáče.

V poslednú stredu pred prázdninami sa okrem toho uskutočnil Veľkonočný futbalový turnaj pre 5. a 6. ročník. Žiaci si sami vytvorili 5 tímov, zúčastniť sa ho mohli chlapci aj dievčatá. Kto nehral, povzbuzoval. Hráčov prišli podporiť aj žiaci z iných ročníkov. V hale panovala príjemná predprázdninová nálada. S úsmevom odchádzali najmä hráči z víťazného tímu: Alex Országh, Timea Kopecká, Tomáš Petrík, Jakub Lobotka, Nicolas Varhaník a Matúš Reingraber.

Čitateľský kvíz na 1. stupni

V stredu 27.3.2024 sme pre deti z prvého stupňa pripravili Čitateľský kvíz. Na akcii sa zúčastnilo 30 detí, z každej triedy 5 žiakov. Vytvorili sme zmiešané skupinky detí, ktoré súťažili v riešení literárnych hádaniek, vedomostí o ľudových rozprávkach, tvorení rýmov básní, lúštení tajničiek a iných vedomostí z literatúry. Nakoniec boli deti odmenené sladkosťami.

Viac fotografií z kvízu si môžete pozrieť v novom albume Čitateľský kvíz na 1. stupni.

Turistický krúžok

Dňa 20.2. počas jarných prázdnin sme sa s deťmi z turistického krúžku vydali za snehom na Štrbské pleso.

Vynášanie Moreny

V prvý jarný piatok, 22. marca 2024, sa žiaci našej školy v sprievode svojich vyučujúcich vydali do ulíc našej obce. Dôvod na to mali veru pádny, vynášali Morenu a s radosťou vítali prichádzajúcu jar. Podujatie sa začalo už na nádvorí školy, kde nám naši šikovní tretiaci spolu so žiakmi 6.B zaspievali, zarecitovali i vysvetlili pôvod týchto starodávnych zvykov. Po krátkom pochode sa za spevu piesní onedlho ocitli na moste pred OÚ, kde ich už netrpezlivo očakávali i zvedaví spoluobčania, príbuzní a známi. Milou básničkou potešili prítomných naši najmenší, potom už hlavné slovo patrilo znova šiestakom. Tí tradičnými rečňovačkami i piesňami vystrojili Morenu na jej poslednej púti. Vrcholom kultúrneho programu bolo zapálenie figuríny a jej hodenie do vôd potoka Svinica. Na záver sa deťom prihovoril i pán starosta a poďakoval im za ich snahu a námahu.

Piatok 19. 4. 2024